כשהייתי צעירה, הייתה לנו בבית תורנות של שטיפת כלים, כל אחת מהאחיות בתורה, ואני שנאתי אז ועד היום שונאת, לשטוף כלים.

ולכן תמיד אחת מהאחיות הייתה שוטפת בשבילי בתמורה לסלט שלי , לפסטה שלי , או לתבשיל שלי. מבחינתי זה היה הכי משתלם בעולם, גם אני לא אשטוף כלים, וגם אני עושה את מה שאני הכי אוהבת לעשות וזה לבשל.

למשל אחותי ברידגיט, אוהבת במיוחד את האורז עם הבשר כבש והחצילים שאני עושה לה , נופית אחותי, בשלנית בפני עצמה, אוהבת את המוקפץ שלי, אחותי אושרית אוהבת כל דבר שאני מכינה בידיים שלי, במיוחד את הבטטה בתנור, ואת סלט העשבים והחמוציות שלי, אחותי לימור לעומת זאת מטורפת על הסלט ירקות שלי ( היא מוכנה לעשות הרבה למענו ).

פסטה טונה המתכון שאבא שלי כל כך אהב

ואבא שלי זיכרונו לברכה, כמובן היה אוכל רק את מנת הספגטי טונה המפורסמת שלי. מכיוון שהוא היה חולה כליות, הוא איבד את חוש הטעם, ולכן רק הפסטה שלי נתנה לו תחושה של טעם, זו הפסטה הכי טעימה שיש, ותמיד היא מוקדשת רק לאבא שלי ז״ל.

ופעם ראשונה שאני חושפת את המתכון, לא נתתי אותו לאף אחד.

הבישול הוא דרך חיים, ובנות יקרות שלי, הדרך לליבו של הגבר עוברת דרך קיבתו. אחרי שיצאתי מבית האח הגדול, בסיבוב הראשון, יצאתי עם בחור שהכירו לי, לבליינד דייט. קראו לו ליאור, כבר בדייט הראשון, הרגשתי שיש פה משהו.


בדרך כלל אני זו שחותכת ישר בהתחלה, עם ליאור ידעתי והרגשתי שיכולה להתפתח זוגיות, ממש שמחתי, זה לא קורה לי הרבה.

בהתחלה הוא הראה התלהבות, ולמד להכיר אותי,את אביבית, כמו שאני. אבל אז, הוא לחץ על הברקס, שאלתי אותו מה קרה? הוא אמר שקשה לו עם הפרסום שלי, בעיקר מהפרסום השלילי.

הוא יודע מי אני אבל עדיין קשה לו עם התגובות מסביב. אני לא הסכמתי לוותר, ידעתי שהוא מאוד אוהב לאכול, הוא מאלה שהולכים לבדוק כל מסעדה שנפתחת, ולא משנה סגנון האוכל.


וזה מה שעשיתי, לאט לאט ובחוכמה, החזרתי את הקירבה בינינו דרך האוכל והבישולים שלי.. כל יום הייתי מודיעה לו שבערב אני אבשל לו משהו מיוחד, ממש עבדתי בזה, ניסיתי מתכונים חדשים וסגנונות אוכל, רק שיבוא אלי וזה עבד !

הוא חזר בכל הכוח, התגובות כבר לא עיניינו אותו, אבל ככל שהוא רצה אותי, אני התרחקתי, בסוף זה לא הסתדר בגלל עניינים אחרים ונפרדו דרכינו אבל אני הבנתי כמה לאוכל ולבישול, יש כוח והשפעה על גברים.

פסטה טונה אביבית בר זוהר

והמטבח הוא בהחלט סיפור אהבה בשבילי, הריחות , הטעמים , המוסיקה ביום שישי, שמתלווה לבישולים שלנו, הם רגעים שלא יסולו בפז …

יום שישי, אני ואמא אתי, במשך שנים מתחילות את הבישולים מהבוקר עם מוסיקה והמון אהבה. אני רק רוצה לבשל, מבחינתי זה יותר כיף מיום קניות בקניון, אבל לא לשטוף כלים . תנו לי רק לבשל לאהוביי ובעזרת ה', לבעלי שיגיע ….

סיפור אהבה בשבילי, הריחות , הטעמים , המוסיקה ביום שישי, שמתלווה לבישולים שלנו, הם רגעים שלא יסולו בפז …

פסטה טונה אביבית בר זוהר

יום שישי, אני ואמא אתי, במשך שנים מתחילות את הבישולים מהבוקר עם מוסיקה והמון אהבה …. אני רק רוצה לבשל, מבחינתי זה יותר כיף מיום קניות בקניון, אבל לא לשטוף כלים !!!! תנו לי רק לבשל לאהוביי ובעזרת ה, לבעלי שיגיע ….

אני רוצה ללמד אתכם לבשל לעצמכם ללא עזרת אף אדם לבשל לאהוביכם ובכך להביע, את אהבתכם, ולא משנה למי, בישול = אהבה

כתבה שאולי תעניין אותך >>

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *